EESTI TÕUSIGADE ARETUSÜHISTU

eesti maatõugu siga

eesti maatõugu siga

EESTI TÕUSIGADE ARETUSÜHISTU

eesti suur valge tõug

eesti suur valge tõug

EESTI TÕUSIGADE ARETUSÜHISTU

djurok

djurok

EESTI TÕUSIGADE ARETUSÜHISTU

pieträän

pjeträän

EESTI TÕUSIGADE ARETUSÜHISTU

ristandsead

ristandsead

EESTI TÕUSIGADE ARETUSÜHISTU

Maaeluministri infotunnis arutleti valusatel teemadel

EPKK
EPKK

Eesti põllumajanduse aastanäituse EPA2021 esimese päeva hommikul on saanud tavaks põllumajandustootjate ja maaeluministri infotund. Nii ka tänavu. Suuremate probleemidena toodi välja seakasvatussektori keeruline olukord, oldi mures uue kliimapaketi rakendamise ja järgmise eelarveperioodi toetuste jaotuse üle.

Miinuses sealihatootmine. Seakasvatussektoris valitseb äärmiselt keeruline olukord, kus tootmiskulud on kasvanud ja sealiha turuhind kukkunud väga madalale. „Näiteks hetkel on sealiha rümbakilo hind ainult 1,20 eurot ja samas söödateravilja tonnihind 225 eurot. Arusaadavalt on see suure kahjumiga tootmine,“ selgitas olukorda lühidalt Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Koda ja tootjad on selles küsimuses korduvalt ka ministeeriumi poole pöördunud. Sestap tuntigi infotunnis huvi, kui hästi muret ministeeriumis tegelikult hoomatakse ja millised lahendused selle probleemi leevenduseks paistavad.

Kas valitsus tuleb loomakasvatajatele appi, kas erakorraline toetus seakasvatussektorile on plaanis? Kui jah, siis millises summas ning millal saab anda tarnijatele lubadusi arvete tasumisel? Need olid küsimused, millele sooviti täna saada vastust.
“Ministeeriumile on seakasvatajate olukord teada. Seakasvatussektor on olnud raskustes juba viimased 7-8 aastat – alates Vene turu kadumisest kuni seakatkuni välja. Rasked olud on vähendanud drastiliselt karja. Ettevõtjatega on toimunud ministeeriumis mitmed kohtumised ja probleemile otsitakse aktiivselt lahendust,“ vastas maaeluminister ning lisas, et keeruline seis on ka meie naabermaades.

Urmas Kruuse tõi sõnumi Euroopa Komisjonilt. „Eilsel Euroopa Liidu põllumajandusministrite kohtumisel tõdeti, et toetused jäävad liikmesriikide otsustada riigisiseselt. Riigiabi määrasid kahjuks ei suurendatud. Siin tuleb teada ka seda, et osadel tootjatel on abimäärad juba täis ning paljudel on ka muud finantsabilahenduse võimalused juba täis,“ ütles Kruuse. Samas andis minister lubaduse, et katsutakse leida lisavahendeid tõuaretustoetuse tõstmiseks.

Minister rõhutas, et kindlasti ei saa äri üles ehitada ise riske haldamata, seda olenemata sektorist kus tegutsetakse. „Äri toetuste najal püsti panna on tegelikult absurdne. Tootjatel tuleb teha koostööd ja leida võimalus oma toodetu parema hinnaga turustamiseks. Kindlasti on siin abi ka hiljuti vastuvõetud õiglase kaubanduse seadusest,“ rõhutas Kruuse.

Lugege edasi: epkk.ee   


OST

Puhtatõuliste noorsigade müük tipparetusfarmidest toimub aretuskonsulendi Laura Pajumaa vahenduse: 532 64890,

 

  

MÜÜK / PAKKUMISED

Puhtatõuliste noorsigade müük tipparetusfarmidest toimub aretuskonsulendi Laura Pajumaa vahenduse: 532 64890,

 

Haameri talu müüb tiinusetesterit DSG-SCANNER-C Plus koos nutitelefoniga. Seade on soetatud uuena 06.08.2019 ja on väga hästi hoitud.
Hind 1800 € + km tester ja telefon. Testri soetushind ilma telefonita oli 2405.20 € + km.

Ühendust võtta: Ave Haamer, tel 502 3359

Kuulutus lisatud 23.11.2021

 

KALENDER

<< Detsember >>
E T K N R L P
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Kuldisperma tellimine