EESTI TÕUSIGADE ARETUSÜHISTU

eesti maatõugu siga

eesti maatõugu siga

EESTI TÕUSIGADE ARETUSÜHISTU

eesti suur valge tõug

eesti suur valge tõug

EESTI TÕUSIGADE ARETUSÜHISTU

djurok

djurok

EESTI TÕUSIGADE ARETUSÜHISTU

pieträän

pjeträän

EESTI TÕUSIGADE ARETUSÜHISTU

ristandsead

ristandsead

EESTI TÕUSIGADE ARETUSÜHISTU

Maaeluminister Tamm: Seakatku tõrje nõuab rahvusvahelist koostööd

Metssiga

Maaeluminister Tarmo Tamm õtles Riias 2. juunil toimunud kõrgetasemelisel sigade Aafrika katku teemalisel kohtumisel, et koostööd tehes ja kogemusi jagades saab seakatku tõhusamalt tõrjuda.

Minister sõnas kohtumisel, et seakatk on regioonis jätkuvalt suur probleem ja rahvusvahelist koostööd tehes jõuame paremate strateegiliste otsusteni. „Hindan kõrgetasemeliste kohtumiste formaati, sest saame jagada Eesti kogemusi ja kasutada kõigi riikide teadusandmeid, et olla taudi levikust ees ja rakendada asjakohaseid meetmeid õigeaegselt.“

Tamm rõhutas farmides ja kodumajapidamistes bioohutusmeetmete rakendamise ja tauditeadlikkuse tõstmise olulisust. „Vaja on jätkata seakasvatajatele, jahimeestele ja üldsusele suunatud hoiatuskampaaniad ning bioohutuse regulaarseid kontrolle farmides ja jahipiirkondades,“ ütles Tamm.

Seemendajate register

KultUuendatud seemendajate registris on info 52 litsenseeritud sigade seemendaja kohta

Lugege edasi   

Sealihaalased magistritööd

Grill

Eesti maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudis toimus 31.05.2017 liha- ja piimatehnoloogia õppekava (455) magistritööde kaitsmine. Lihatehnoloogia erialal kaitsti kaks sealihaalast magistritööd.

  • Annela Heidemann Sea rasvkoe füüsikalis-keemilised näitajad (Physical and chemical characteristics of pork fat tissue)
    Juhendajad: PhD Aarne Põldvere, MSc Riina Soidla, pm-dr Alo Tänavots
    Retsensent: Taavi Torga, MSc, TÜ Kliinikumi toitlustusteenistus, tehnoloog
  • Kadi Margens Nuumsigade selja pikima lihase tehnoloogiline kvaliteet ja koostis (Technological quality and composition of Longissimus thoracis muscle in finishing pigs)
    Juhendajad: PhD Aarne Põldvere, MSc Riina Soidla, pm-dr Alo Tänavots
    Retsensent: Jaan Parts, MSc, Nõo Lihatööstus AS, peatehnoloogi assistent

Lihatööstuse tööviljakus kasvab keerulisest turuolukorrast hoolimata

Lihatööstus

Lihatööstuse efektiivsus on investeeringute tulemusena viimasel kolmel aastal oluliselt tõusnud ning 2016. aasta tööviljakus suurenes vaatamata keerulisele turuolukorrale lihasektoris 3,8 protsenti, selgub Maaeluministeeriumis koostatud Eesti lihatöötlemise sektori 2016. aasta ülevaatest.

„Sarnaselt piimasektorile on Eesti lihasektoris olnud keeruline turuolukord, aga lihatööstuse majandusnäitajad on eelneva aastaga võrreldes veidi paranenud. Kui piimatööstuses on raske turuolukord viinud langusesse ka tööviljakuse näitajad, siis lihatööstus on suutnud efektiivsust mõnevõrra kasvatada“, sõnas Maaeluministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand.

Olle Horm: Eesti ei suuda enam ennast kodumaise sealihaga ära toita

Põrsad

Eesti seakasvatuse suurim probleem on põhimõtteline - Eesti ei suuda enam ennast kodumaise sealihaga ära toita ning import ainult kasvab.

Atria Lihatööstuse juhi Olle Hormi sõnul on ka palju muid probleeme, kuid nende tähtsus võrreldes eelnevaga, on tema arvates tühine.

Atria, kes on suuruselt teine seakasvataja Eestis, omab nelja farmi: Palamuse, Savikoti, Saverna ja Teedla. „Lisaks oma farmidele kasutame sigade kasvatuseks partnereid, kes Lõuna-Eestis lepingu alusel meile sigu nuumale kasvatavad. Meie kutsume neid lepingulisteks seakasvatajateks ehk kontraktoriteks,“ selgitas Horm. „Oma süsteemis toodame aastas 62 kuni 64 tuhat nuumsiga, mis vastab umbes 5 miljonile kilole sealihale aastas.“

Lugege edasi portaalist pollumajandus.ee   

Intervjuu Urmas Lahega

Urmas Laht

„Kui varem ei suudetud valitsusele selgeks teha, et oma toidutootmine on väga oluline, siis praeguseks on kõik osapooled sellest aru saanud,“ ütles Urmas Laht Kesknädalale antud intervjuus.

Urmas Laht on tuntud põllumajandusettevõtja. Alates 2003. aastast on ta OÜ Markilo juhatuse esimees ning eelmisest aastast ka Eesti Lihatööstusühistu esimees.

Lugege intervjuud Kesknädalast   

13 sissekannet 1 2 3

OST

Puhtatõuliste noorsigade müük baasaretusfarmidest toimub aretusspetsialisti Aino Aringo vahendusel: 532 64890,

 

MÜÜK / PAKKUMISED

Puhtatõuliste noorsigade müük baasaretusfarmidest toimub aretusspetsialisti Aino Aringo vahendusel: 532 64890.

 

 

KALENDER

<< Juuni >>
E T K N R L P
  1 2 3 4
5 6 7 10:00-16:00 Rakvere, Aqva konverentsikeskus ruum Rooma II (Parkali 4, 44308 Rakvere) Konverents "Sealiha tootmise jätkusuutlikkusest Eestis" 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  
Kuldisperma tellimine